Kryesore » 2012 » Gusht » 25 » Perzierja e alkoolit me pijet energjike e demshme per shendetin
2:29 PM
Perzierja e alkoolit me pijet energjike e demshme per shendetin
Pasojat e perzierjes se alkoolit me pijet energjike shfaqen me simptoma te helmimit qe e shkaktojne aritmine ne zemer, pastaj pagjumesine si dhe plogeshtine.Njerzit qe i perziejne pijet energjike me alkool gjashte here me shume kane dridhje te zemres, ne krahasim me ata persona qe konsumojne pije te tjera alkoolike. Kete e ka vertetuar studimi i universitetit ne Australi, ne te cilin kishin marre pjese me shume se 400 njerez.Pos kesaj, ata te kater here me shume kane probleme me pagjumesine, dridhjen e duarve dhe nervozizem. Rrahjet e tilla te zemres, te cilat pershpejtohen dhe jane rrahje jo te rregullta te zemres, mund te shkaktojne humbjen e vetedijes, si dhe ta shkurtojne frymemarrjen.Keto simptoma jane te ngjashme sikur helmimi me kafeine, qe eshte njeri nga perberesit kryesor te pijeve energjike.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus