Kryesore » 2012 » Dhjetor » 6 » Ja disa nga produktet që kurojnë infarktin
4:53 PM
Ja disa nga produktet që kurojnë infarktin
Personat që kanë pësuar një infarkt duhet të konsumojnë më shumë yndyra kafshësh, karrota dhe veza pasi këto produkte ndihmojnë në rigjenerimin e elementëve kardio-vaskularë.Sipas një studimi të laboratorit të Shkencave Mjekësore në Piza, elementë jo shumë plastikë, si zemra dhe truri, kanë aftësi autogjeneruese të ulët qelizash staminale. Megjithatë, si çdo organizëm, edhe qelizat staminale kanë një "kod personal” që mund të interpretohet dhe më pas të përkthehet në terapi. Fokusi i studimit është tek mundësia që, në vend që të bombardosh organizmin me qeliza të tjera staminale, të arrihet përmes substancave ushqyese kontakti mes celulave që ekzistojnë, për të favorizuar një "dialog” direkt që të ketë ndikim pozitiv tek terapia.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus