Kryesore » 2012 » Dhjetor » 04
Peshku i vajosur, p.sh salmoni, është shumë efikas për të parandaluar iktusin, ndërsa suplementet shtesë si Omega 3 nuk kanë asnjë efekt. Sipas një studimi të fundit, të publikuar në "British Medical Journal”, është konsumimi i peshkut të ashtuquajtur "jeshil” si salmoni, sardelet etj., të cilat përmbajnë sasi më të madhe të acideve yndyrore, ai që parandalon rrezikun e iktusit dhe jo marrja në mënyrë suplementare e acideve yndyrore si Omega 3.
Për t ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

Ekzistojnë disa rregulla të pashkruara që duhet t’i respektojmë çdo ditë për të parandaluar sëmundjet e stinës. Ja cilat janë udhëzimet që duhet të ndiqni. Me këtë klimë të ftohtë, me lagështirë, erë dhe ndryshime të temperaturës është e lehtë të sëmuresh. Gripi, kolla, dhimbjet e fytit janë kryefjala e stinës së dimrit. Por ja disa këshilla të thjeshta për t’u mbrojtur nga virozat dhe për të forcuar sistemin tuaj imunitar.

1) Qëndroni në aj ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04