Kryesore » 2012 » Korrik » 02
Koha e thate dhe e ngrohte me se shumti prek personat qe vuajne nga astma, e sidomos femijet, prandaj sipas eksperteve duhet forcuar sistemi imun.Ne menyre qe femijet te jene sa me te forte, duhet qe sa me shume kohe te kalojne ne ambient te hapur, te shetisin, te vrapojne dhe te merren me sport, sepse aktiviteti fizik u forcon mushkerite.
Qendrimi ne ajer te paster, sidomos u shkon per shtat vogelusheve qe vuajne nga astma, te cilet i pengon pluhuri neper shtepi. Du ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-07-02