Kryesore » 2012 » Maj » 22
Sheqernat bejne shume keq, krijojne varesi dhe kercenojne linjat. Ndonjehere kur flasim per diete, thuhet qe duhet te pakesoni kriperat, por nuk duhet te jete burimi i vetem i shqetesimit.Sheqeri sipas nje studimi te Universitetit te Princeton , ne New Jersey, jane kudo dhe trupi yne zhvillon nje lloj varesie, shume te rrezikshme, qe na con qe te konsumojme sa me shume. Kjo eshte verifikuar ne nje eksperiment me kavie.

Sheqeri i rrezikshem si kripa ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-22