Kryesore » 2012 » Maj » 19
Ushqimet e shijshme tashme dihet qe jo gjithnje jane te shendetshme, prandaj kushtojini rendesi informacionit te meposhtem.Kujdes kur riperdorni vajin per skuqje, apo qofte edhe per te ngrohur ne te nje ushqim te ngrohur me pare, pasi mund te jete helmues per shendetin.
Nga perdorimi me shume se njehere i ketij vaji formohen disa substanca qe lidhen me semundjet nervore dhe disa lloje te kancerit.Vaji i perdorur per skuqje mund te jete shume i rrezikshem dhe helmues ne dis ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-19

Për shumë nga ne, ajo është një nga kënaqësitë e jetës. Filxhani aromatik që na ndihmon për të hapur sytë në mëngjes, na gëzon akoma më shumë kur e marrim ndërsa jemi duke punuar, gjatë një pushimi relaksues.
Por pauza e marrjes së kafes, pikërisht gjatë orarit të punës, është konsideruar nga një studim i fundit, edhe si një çelës kryesor për jetëgjatësinë.Kështu, studimi i kryer në mëse 400 mijë njerëz nga Instituti amerikan Kombëtar i Kancerit dhe botua ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-19

Mjalti dhe qumështi edhe veç e veç janë të shkëlqyeshëm për shëndetin. Kur veçoritë e tyre bashkohen, fitohet një pije e shkëlqyer. Përveç shijes së shkëlqyeshme, të cilën shumica e njerëzve e duan, në të fshihen edhe veçori të ndryshme shëruese.
Qumështi është i shkëlqyeshëm për hidratim, shëndetin e eshtrave, rregullimin e tensionit të gjakut, redukton rrezikun nga krijimi i sëmundjeve kardiovaskulare, parandalon trashjen dhe diabetin e tipit 2, ndërsa disa hulumti ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-18