Kryesore » 2012 » Korrik » 22
Aktiviteti i ulët fizik është tepër i dëmshëm për trupin e njeriut, sa edhe pirja e duhanit.Sipas një studimi, çdo vit 5.3 milionë persona do të vdisnin si pasojë e mos ushtrimit të aktivitetit fizik gjatë ditës, raporton agjencia e lajmeve noa.al.Këto të dhëna në fakt janë të rëndësishme por edhe alarmante në të njëjtën kohë, dhe shfaqen pak ditë para fillimit të lojërave olimpike në Londër.Ndërsa shtypi i huaj i dedikon shkrime të ndryshme këtyre aktivitetev ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-07-22