Kryesore » 2012 » Maj » 23
Bimët e freskëta
Bimët e freskëta mund t’i bëjnë shumë më të shëndetshme edhe ushqimet e tjera. Në vend të mëlmesave të pashëndetshme, shërbehuni me bimë siç janë rozmarina, sherbela, rigoni ose trumza. Të shkëlqyeshme janë për luftën kundër sëmundjeve të zemrës, sulmit në tru, tensionit të lartë të gjakut, kolesterolit të lartë dhe diabetit.
Fasulja e zezë
Është burim i pasur i materieve ushqyese të cilat janë të shën ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-22