Kryesore » 2012 » Maj » 05
Nese deri tani keni menduar se pulsi i shpejtuar qetesohet vetem me ilace, keni gabuar. Hulumtimi me i ri tregon se rrushi dhe bananet ulin numrin e rrahjeve te zemres.Nëse deri tani keni qenë të bindur që pulsi i shpejtuar mund të qetësohet vetëm me ilaçe – keni menduar gabimisht. Hulumtimi më i ri ka treguar që ushqimi i zakonshëm, si rrushi dhe bananet mund të zvogëlojnë numrin e rrahjeve të zemrës, sikurse ushtrimet e jogës.Pulsi normal te personat e rritur ësh ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-04