Kryesore » 2012 » Maj » 02
Ekspertët pohojnë që çdo pacient, i cili vjen me disfunskion erektil konsiderohet pacient kardiovaskular, gjithnjë deri sa nuk dëshmohet ndryshe. Nëse keni probleme me arritjen ose mbajtjen e ereksionit, ndoshta vuani nga sëmundjet koronare. Një hulumtim ka treguar që meshkujt problemet me ereksionit fillojnë t'i ndjejnë me muaj apo vite para se të kuptojnë që kanë probleme me zemrën.Arteria mund të ngushtohet ose ngurtësohet, kështu që penisi nuk furnizohet mjaftueshëm m ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-02

Harrojini oret e zgjatura ne palester dhe llogaritjen e pafund te kalorive, pasi ka nje menyre shume me te thjeshte per te humbur ne peshe.Nje diete "gjumi” eshte pergjigja me e mire per te humbur kile, pretendojne disa shkencetare pas nje studimi.Fjetja e me pak se shtate oreve gjate nates duket se "inkurajon” gjenet qe shkaktojne fitimin e peshes, ndersa me shume se nente ore gjume eshte ne gjendje te prodhoje efektin e kundert.Studimi u fokusua ne me shume se nje mije çi ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-02

E vërteta për pijet që na mbajnë të zgjuar dhe na mbushin me energji.Pijet energjike janë bërë fenomen i kohës moderne. Çdo ditë nëpër gjithë botën konsumohen dhjetëra miliona. Çfarë ka të keqe në rritjen e energjisë dhe vigjilencës, veçanërisht nëse bëhet fjalë për pijen e reklamuar si solucion bimor me përbërës tjerë "natyralë”?
Shumë gjëra të këqija mund të renditen kur bëhet fjalë për pijet energjetike, duke përfshirë përbërësit e pas ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-02

Kanceri i gjirit është një sëmundje që prek jo pak femra. Por duket se parandalimi i kësaj sëmundjeje është i mundur. Sipas studimeve të fundit, kjo gjë arrihet nëpërmjet një diete të ekuilibruar, ku fruti më i veçantë cilësohet shega. Në sajë të një hulumtim shkencor të kohëve të fundit, është vërtetuar se frut i shegës ndihmon në parandalimin e kancerit të gjirit.
Sipas shkencëtarëve substancat që përmbanë shega kanë ndikojnë në qelizat tumorale që do të thotë, se shega ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-02

Meshkujt dhe femrat reagojnë ndryshe ndaj ngjarjeve të jetës. Ka shumë faktorë biologjikë të ndryshëm që ndikojnë në karakterin e secilit dhe që mund të kenë efekte të rëndësishme për shëndetin. Përgjigjia ndaj stresit fizik dhe mendor ndryshon shumë midis meshkujve dhe femrave. Burrat kanë rrezik për rritjen e problemeve të zemrës kur bëjnë aktivitet fizik. Ndërsa femrat, kur kanë të bëjnë me probleme emocionale.
Një grup studiuesish nga shkolla mjekësore e K ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-05-02