Kryesore » 2012 » Mars » 30
Kur miku apo kolegu yt është duke treguar mbi udhëtimet e tij te vazhdueshme te punës, mos kini aspak zili. Madje duhet te keni mëshire për te.Pasi sipas një studimi te fundit, te kryesh udhëtime për pune është një gjë mjaft e dëmshme për shëndetin tuaj E kjo sepse trupi është me i pirur ndaj infeksioneve dhe rrezikut për sistemin kardiovaskularFjala është për një studimin e kryer nga Adreu Rundle dhe Catherina Richards te Universitetit Kolombia (SHBA), botuar n ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-03-30

Shumë njerezve u pelqen shija e thartë e limonit në ushqimet e tyre. Por, a keni menduar ndonjeherë se ju mund të përdorni këtë lëng limoni në një mënyrë më të mirë se kjo? Ka perfitime të mëdha nga konsumimi i lëngut të limonit dhe ujit në jetën e përditshme. Limoni nuk kushton shumë, është i përballueshëm nga të gjithë dhe shumë i njohur për përdorimin e tij në kuzhinë dhe mjekësi.Lengu i limonit ka 5% acid citrik qe i jep nje shije te tharte atij. Ai eshte ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-03-30