Kryesore » 2012 » Mars » 20
Nje studim i tille i bere para pak kohe ka treguar qe doza ditore e vitamines A mund te mbroje njerezit nga kanceri i lekures. Studimi ka zbuluar qe retinoli, pjesa kyc e vitamines A mund te parandaloje krijimin e formes me vdekjeprurese te kancerit te lekures, ndersa efektet me te fuqishme pozitive jane shenuar te femrat. Per befasi te shkencetareve vitamina A nga ushqimet natyrale -melcia, vezet dhe qumeshti nuk ka efektin e njejte sikur edhe vitaminat ne forme te ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-03-20