Kryesore » 2012 » Janar » 08
Sipas mjekëve implantet e silikonit të firmës franceze Poly Implant Prothese"(PIP) nuk janë të sigurta për shëndetin e tyre dhe me këto lëvizje firma ka përfituar mbi 1 milionë euro,duke i shitur ato në vende të ndryshme të botës si, Itali, Spanjë, Britani, Ukrainë dhe Portugali. 
Mesohet se janë mijëra femra në të gjithë botën që kanë zmadhuar gjoksin e tyre me silion-xhel të prodhuar nga kjo firmë. Ministritë e Shëndetësisë së vendeve të Bashkimit Europian do ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-01-08

Përbersit:
* 125 gr miell
* 2 portokalle
* 30 ml qumësht
* 2 vezë
* 1 lugë kafeje konjak
* 40 gr gjalpë
* kripë, sheqer

* 1 portokall, 1/2 limon, 40 g gjalpë, 40 gr sheqer i akullt, 5 ml konjak

Për ta shoqëruar

* 1/2 litër sherbet me limon, 1 fije mente
Etapa e parë
Në një tas hidhni miellin e papërpunuar me fare pak kripë dhe sheqer. Thyeni vezët në mes dhe përziejini duke mbledhur ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-01-08