Kryesore » 2011 » Maj » 28 » Temperatura e duhur e ujit pėr flokėt tuaj
5:44 PM
Temperatura e duhur e ujit pėr flokėt tuaj
Temperatura e ujit mund tė ndikojė nė mėnyrėn se si duken flokėt tuaj. Kur bėhet fjalė pėr larjen e flokėve, disa persona e pėlqejnė ujin mė tė nxehtė, ndėrsa disa mė tė ftohtė, nė fakt, temperatura ideale ėshtė diku ndėrmjet kėtyre ekstremeve, dhe ėshtė mė mirė qė tė lani flokėt tuaj me ujė tė ngrohtė.

Pse ujė tė ngrohtė? Nėse uji ėshtė i ftohtė, nuk do tė eliminojė yndyrėn e tepėrt, ndėrsa nė qoftė se uji ėshtė i nxehtė, lėkura e kokės do tė fillojė tė prodhojė sebum (sekrecion vajor) shtesė. Uji i ngrohtė lejon njė pastrim efikas pa agresivitet dhe irritim ndaj lėkurės tuaj.

Pasi tė jeni larė me ujė tė ngrohtė ėshtė njė ide e mirė pėr tė pėrdorur ujė tė ftohtė pėr shpėrlarje, pasi kjo i ndihmon flokėt tuaj tė reflektojnė dritėn mė mirė.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus