Kryesore » 2011 » Gusht » 25 » Në 5 raste H1N1 ka sulmuar në zemër
3:10 AM
Në 5 raste H1N1 ka sulmuar në zemër
Në Itali për herë të parë, është observuar virusi i gripit të famshëm H1N1 – përgjegjës për të ashtuquajturin gripi A.Është bërë e ditur se ai nuk ka goditur epitelin e rrugëve të frymëmarrjes ose të aparatit gastrointestinal, se sa ato kardiake të zemrës dhe cipën e sajStudimi, i realizuar në një vajzë 11-vjeçare, e cila u nda nga jeta vitin e kaluar, u prezantua në seminaret e "Erice” mbi emergjencat planetare të doktor Buonaguro në Institutin kombëtar "Pascale”, në Napoli të Italisë.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus