Kryesore » 2011 » Gusht » 3 » Pak ushtrime mund të bëjnë shumë për zemrën tuaj
12:12 PM
Pak ushtrime mund të bëjnë shumë për zemrën tuaj
Ky është mesazhi nga hulumtuesit në Harvard, pas një studimi të ri që tregoi se 2.5 orë ushtrime në javë mund të ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Sipas analizave, 2.5 orë ushtrime në javë reduktojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës me 14 për qind.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus