Kryesore » 2011 » Tetor » 4 » Lengje vitaminash per imunitet
12:53 PM
Lengje vitaminash per imunitet
Pėrgatitni lėngje tė shijshme qė janė tė pasura me vitamina, fibra, dhe kripėra minerale. Do tė ju freskojnė, do tė ju forcojnė imunitetin dhe do tė pastrojnė organizmin tuaj.Pėr detoksimKombinimi ideal: karrota, domatja dhe lėngu i limonit.Vitaminat nga kėto perime do tė ju sigurojnė njė ten tė bukur. Bėhet fjalė pėr antioksidantėt tė cilėt ngadalėsojnė plakjen e qelizave. Kombinimi i karrotės, domates dhe lėngut tė limonit me plot vitamin C arrin krijimin e kolagjenit. Gjatė dy javėve, ēdo ditė para drekės dhe darkės, pijeni nga njė gotė tė madhe me kėtė lėng. Pėrsėriteni kėtė dy-tre herė gjatė vitit.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus