Kryesore » 2012 » Shkurt » 17 » Cigarja mund tė lihet duke pirė ujė
11:03 AM
Cigarja mund tė lihet duke pirė ujė
Uji luan njė rol shumė tė rėndėsishėm nė lėnien e cigares.
Duhanpirėsit duhet tė konsumojnė ujė kur kanė dėshirė tė pinė njė cigare sepse uji largon gjendjen e tensionuar qė lind nga mospirja e cigares, transmeton Starti njoftimet.
Nė fillim duhanpirėsit duhet tė minimizojnė numrin e cigareve tė konsumuara gjatė ditės. Nėse konsumojnė ujė sa here qė kanė dėshirėn e marrjes sė njė cigareje atėherė pakėsohet dėshira pėr ta marrė dhe zhduket shqetėsimi qė ndjen. Ato qė dėshirojnė ta lėnė cigaren duhet tė lajnė dhėmbėt pas ēdo ushqimi sepse larja e dhėmbėve pas ushqimit minimizon dėshirėn pėr tė marrė njė cigare.Mund tė ndryshohet dhe firma e cigares qė konsumohet. Tė bėhet e kundėrta e tė gjitha zakoneve. P.sh nėse pihet me dorėn e djathtė mė pas tė pihet me tė majtėn, nėse keni dėshirė tė pini njė cigare mos e pini menjėherė pas kafesė por 15 minuta mė vonė. Pra tė ndryshoni zakonet e pėrditshme qė keni frekuentuar gjatė pirjes sė cigares dhe gradualisht do ta keni mė tė lehtė ta lini.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus