Kryesore » 2012 » Dhjetor » 5 » Ēaji i mollės parandalon shumė sėmundje, mos e anashkaloni
1:17 PM
Ēaji i mollės parandalon shumė sėmundje, mos e anashkaloni
Fruti i mollės pėr shkak tė materieve tė pazėvendėsueshme qė pėrmban, ndikon pozitivisht nė mjekimin e shumė sėmundjeve. Ēaji qė pėrgatitet nga lulet e mollės pihet kundėr ftohjeve tė ndryshme, lehtėson etjen, forcon nervat, mushkėritė dhe zemrėn. Ky Ēaj ėshtė mjet i mrekullueshėm pėr rregullimin e tretjes. Pirja e rregullt e lėngut tė mollės nuk lejon formimin e gurėve nė veshka dhe ndikon mirė te njerėzit, qė kanė vuajtur nga verdhėza. Ēaji i pėrfituar nga flegrat e thara tė mollės pėrdoret pėr qetėsimin psikik pas punėve tė rėnda, pėr ripėrtėritjen e mėlēisė dhe pastrimit tė veshkės.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus